Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Inspiron M301z, ultra-laptop i ri nga Dell

Shko poshtë

Inspiron M301z, ultra-laptop i ri nga Dell

Mesazh nga Linddt prej Tue Jun 29, 2010 6:33 am

Ultra-laptopi i ri i kompanisë Dell është i bazuar në platformën Nile të AMD-së, ka ekran me diagonale prej 13.3 inçësh dhe grafikë të integruar ATI Radeon HD 4225.
Procesorët çdo ditë e më të pranishëm mobil të AMD-së e kanë gjetur veten edhe në një ultra-laptop, në modelin Inspiron M301z të Dell. Blerësit mund të blejnë në mes të procesorëve dybërthamësh Athlon Neo II K325 me takt 1.3 GHz apo Turion II Neo K625 (1.5 GHz) në kombinim me 4 GB DDR3 memorie maksimum.

Diagonalja e ekranit të kësaj pajisje është 13.3 inç (1.366 x 768 piksela), derisa çipi AMD RS880M + SB820 në vete ka edhe bërthamën grafike ATI Mobility Radeon HD 4225.

në këtë laptop integron diskun prej 320 gigabajtësh, e pos konektorëve klasik audio, Ethernet dhe USB 2.0 blerësit marrin edhe lexues të integruar të kartelave të memories si dhe daljet HDMI e mini-DisplayPort.

Së bashku me Inspirion M301z vjen edhe Windows 7 (Home Premium apo Home Basic) prej 64-bitësh, derisa çmimi i pritur i shitjes është rreth 1.000 dollarë.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi