Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Fujitsu LifeBook T730

Shko poshtë

Fujitsu LifeBook T730

Mesazh nga Linddt prej Tue Jun 29, 2010 6:33 am

Prodhuesi japonez e ka ripërtëritur ofertën e vet të kompjuterëve tablet me modelin LifeBook T730 i cili vjen me ekran prej 12.1 inçësh.
Fujitsu LifeBook T730 është kompjuteri i ri konvertibil tablet në ofertën e këtij prodhuesi. Pajisja vjen me ekran 12.1 inçësh, derisa është bazuar në platforma Calpella të Intel.

Ekrani ka ndriçim LED të prapavijës, derisa pranon urdhrat me stylus (laps), si dhe ato në kombinim të stylus-it dhe gishtit. Për procesor mund të përzgjidhen disa modele Core Core i5, respektivisht Core i7 të Intel, maksimalisht mund të integrohen 8 GB RAM, disk i fortë me kapacitet prej 500 GB, respektivisht disk SSD prej 128 gigabajtësh. Në këtë tablet gjendet edhe lexuesi i shenjave të gishtërinjve, DVD Writer, tastiera e cila është rezistuese ndaj ujit si dhe bateria prej 6 qelish.
vjen me sistemin operativ Windows 7 Professional, e çmimi fillestar në tregun amerikan është 1.870 dollarë. /
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi