Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Kindle vjen në Android kësaj vere

Shko poshtë

Kindle vjen në Android kësaj vere

Mesazh nga Linddt prej Tue Jun 29, 2010 6:34 am

Lexuesi i librave elektronike Kindle i kompanisë Amazon nuk është vetëm një pajisje harduerike, por edhe platformë; softuer i cili që një kohë mund të instalohet në iPhone e BlackBerry, e kësaj vere në të do të mund të kënaqen edhe pronarët e pajisjeve të bazuara në Android.
Kindle për Android do të jetë një aplikacion pa pagesë në të cilin përdoruesit të cilët kanë të instaluar sistemin operativ Android 1.6, apo ndonjë version më të ri se ky, do të mund të kërkojnë dhe blejnë libra, numri i të cilave është rritur në gjysmë milioni.

Në të ekziston edhe mundësia e sinkronizimit me pajisjet tjera Kindle të cilat mund t’i posedoni, mundësia e shkrimit të etiketave, mbajtjes mend të faqes së fundit në të cilën keni qenë e gjëra të ngjashme si këto.

Për më shumë, sigurisht që do të kuptojmë nesër kur fillon edhe konferenca I/O e Google në të cilën krejt kjo do të paraqitet në sistemin e vërtetë operativ - Android.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi