Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

HTC paralajmëron modelin Wildfire

Shko poshtë

HTC paralajmëron modelin Wildfire

Mesazh nga Linddt prej Tue Jun 29, 2010 6:35 am

Kompania HTC e ka paramenduar modelin Wildfire si një telefon të mençur me çmim të përballueshëm i cili është i bazuar në sistemin operativ Android 2.1 të Google.
Wildfire është një telefon i cili është i bazuar në procesorin e njëjtë sikur se edhe modeli Hero, i cili tashmë është ‘mplakur’. Duket se HTC ka gjetur shkaqet e punës jo aq të shpejt të Hero, e ato sigurisht nuk janë në procesor. Sistemi operativ i Wildfire do të jetë Android 2.1 i cili do të ketë të shtuar konfiguracionin e HTC-së.
që do ta bëj këtë telefon të HTC-së me Android më të veçantë nga modelet tjera është integrimi edhe më i madh me rrjetet shoqërore, posaçërisht me atë Facebook. Gjatë pranimit dhe realizimit të bisedave telefonike, përdoruesit do të shfaqet një pjesë e shkurtër e profilit të personit i cili thërret apo atij që thërrisni.

Është e qartë se të rinjtë janë shënjestër e këtij telefoni, prandaj HTC ka tentuar të zbres çmimin sa më shumë që është e mundur të tij. Kjo është arritur me shfrytëzimin e procesorit të vjetër dhe ekranit me rezolucion diç më të ulët (240 x 320 piksela).

Për të optimizuar performansat në një platformë të dobët HTC ka larguar të gjitha efektet tredimensionale nga konfiguracioni i saj Sense. Si pasojë e harduerit më të dobët dhe rrjedhimisht më pak ngarkesë e softuerëve në harduer kohëzgjatja e baterisë do të duhej të ishte më e mirë.

Pritet që HTC të lansojë këtë model gjatë tremujorit të tretë të këtij viti, kur edhe do të kuptojmë më shumë detaje teknike për të.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi