Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

BMW konfirmon prodhimin e serisë hibride 3

Shko poshtë

BMW konfirmon prodhimin e serisë hibride 3

Mesazh nga Linddt prej Tue Jun 29, 2010 6:35 am

Drejtori ekzekutiv i BMW-së Norbert Reithofer ka paralajmëruar lansimin e serisë hibride 3 pak kohë pas fillimit të shitjes së serisë hibride 5.
Në takimin e aksionarëve të BMW-së Reithofer ka thënë se arsyeja e përshpejtimit të teknologjisë hibride, pos rregullave çdo ditë e më të ashpra ekologjike, është edhe në kërkesën e madhe për këtë lloj të automjeteve në Japoni.

“Shitja e automjeteve hibride atje (në Japoni) ka eksploduar. Nëse nuk keni model hibrid në portfolio, gjasat janë shumë të mëdha që së shpejti atje të mos shisni asnjë automjet”, u ka thënë Reithofer aksionarëve të tubuar.

Drejtori i BMW-së ka paralajmëruar fillimin e shitjes së serisë hibride 5 qysh në fillim të vitit të ardhshëm, e teknologjinë e njëjtë BMW planifikon ta kopjojë edhe në modelet tjera, para së gjithash në serinë 3 e cila është edhe më e shitura e BMW-së deri më tani.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi