Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Laptop i tejdukshëm I ri

Shko poshtë

Laptop i tejdukshëm I ri

Mesazh nga Linddt prej Tue Jun 29, 2010 6:35 am

avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Laptop i tejdukshëm I ri

Mesazh nga Linddt prej Tue Jun 29, 2010 6:36 am

Në panairin e sivjetmë të elektronikës, kompania Samsung për herë të parë ka prezantuar konceptin e laptopëve që shfrytëzojnë monitorë të tejdukshëm OLED.
Informatat që vijnë nga Koreja, tash për tash, janë të mangëta – mirëpo thuhet se pritjet janë të mëdha, pasi që teknologjia e diodave me ndriçim organik (OLED) ka shumë përparësi ndaj asaj të kristaleve LED.

Një monitor i prezantuar 14 inch, pas fikjes kishte tejdukshmëri deri në 40, ndërsa është bërë e ditur që së shpejti pritet të fillojë prodhimi serik i këtyre laptopëve.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi