Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Braktisje kolektive e Facebook më 31 maj

Shko poshtë

Braktisje kolektive e Facebook më 31 maj

Mesazh nga Linddt prej Tue Jun 29, 2010 6:37 am

Në kohën e ankesave ndaj të shumta administratorëve të rrjetit më të popullarizuar online në botë, Facebook, çdo ditë e më shumë po dalin iniciativa për braktisjen e këtij rrjeti. Një grup i përdoruesve të pakënaqur të Facebookut planifikojnë të organizimit të fshirjes masive të profileve të Facebookut më 31 maj.
Në faqen e internetit QuitFacebookDay.com përdoruesit të cilët kanë për qëllim të braktisin Facebookun mu atë ditë kanë rastin të anëtarësohen dhe në këtë mënyrë të shprehin publikisht pakënaqësinë e tyre.

Arsyeja për braktisje masive të rrjetit sigurisht janë lëshimet e sigurisë, e në QuitFacebookDay.com është dhënë sqarimi: "Nëse pajtoheni se Facebook nuk respekton, as të dhënat tuaja private e as të ardhmen e internetit, atëherë mund të na bashkoheni". Deri në momentin e shkrimit të këtij artikulli janë paraqitur saktësisht 2.266 përdorues.

Madje grup për këtë qëllim është krijuar edhe në vet rrjetin Facebook.

Nëse kjo që ofrojnë këta përdorues ju duket një gjë pak tepër ekstreme, ekzistojnë edhe mënyra tjera për të shprehur mospajtimin tuaj, si p.sh. me anë të Facebook Protest.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi