Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Pakistani bllokoi shërbimin YouTube

Shko poshtë

Pakistani bllokoi shërbimin YouTube

Mesazh nga Linddt prej Tue Jun 29, 2010 6:38 am

Pakistani bllokoi shërbimin YouTube


Shteti i Pakistanit e ka bllokuar qasjen në shërbimin e internetit për shkëmbim të video materialeve YouTube në përpjekje për të penguar përmbajtjet “kontestuese”.
Hapi u ndërmor një ditë pasi Pakistani e bllokoi rrjetin më të popullarizuar për shoqërim online Facebook, pas ftesës së një shfrytëzuesi privat, i cili u kishte kërkuar njerëzve që të dërgonin karikatura të Profetit Muhamed.

Islami e ndalon dhe e cilëson si blasfemi paraqitjen vizuale të profetit Muhamed.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi