Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Aplikacionet për iPad tani edhe në Evropë

Shko poshtë

Aplikacionet për iPad tani edhe në Evropë

Mesazh nga Linddt prej Tue Jun 29, 2010 6:39 am

Aplikacionet për iPad tani edhe në Evropë


Apple ka filluar të hapë dyqanin e vet online App Store për përdoruesit e iPad jashtë Shteteve të Bashkuara të Amerikës, pa marrë parasysh që iPad nuk ka filluar të arrij zyrtarisht në duart e blerësve të këtyre shteteve.
Shumë iPad të shitur në SHBA e kanë gjetur rrugën e vet drejt shteteve tjera. Bëhet fjalë për importimin privat dhe si të tillë këta iPad nuk e kanë të mundur qasjen në shkarkimin e aplikacioneve nga Apple App Store. Prej sot, e enjte, Apple fillon ta hapë dyqanin e vet të aplikacioneve edhe në shtetet tjera. Përdoruesit në disa shtete evropiane qysh tani mund të shkarkojnë dhe blejnë aplikacionet e tyre të dëshiruara për iPad.

Pas raporteve se disa shtete evropiane kanë filluar të kanë qasje në shkarkimin e aplikacioneve për iPad, janë lajmëruar edhe përdoruesit nga Australia të cilët gjithashtu kanë lajmëruar se mund të shkarkojnë aplikacionet për pajisjet e tyre.

Kompjuteri tablet iPad do të duhej të filloj shitjen në Evropë në fund të majit.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi