Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Zbulohet koncepti i ri i modelit Smart

Shko poshtë

Zbulohet koncepti i ri i modelit Smart

Mesazh nga Linddt prej Tue Jun 29, 2010 6:39 am

Zbulohet koncepti i ri i modelit Smart
Janë paraqitur fotografitë e para të konceptit Smart Forfour.

Për shkak të zhvillime të situatës rreth Fiat Punto 1999, koncepti është krijuar për Daimler-Chrysler në momentin që gjiganti automobilistik po shqyrtonte ofertat për Fiatin.

Në fund ai është bazuar në Mitsubishi Colt dhe ka filluar prodhim në vitin 2003, por shitja ishte aq e dobët sa që u konservua në tri vite pas.

Versioni i ri i Smart Forfour tani është zhvilluar bashkërisht nga prodhuesit Daimler, Renault e Nissan. Pritet që ky automjet do të del në shitje në vitin 2014, raporton revista “Autocar”.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi