Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Fillon zhvillimi i Chrome 6

Shko poshtë

Fillon zhvillimi i Chrome 6

Mesazh nga Linddt prej Tue Jun 29, 2010 6:40 am

Fillon zhvillimi i Chrome 6

Para disa ditësh është paraqitur versioni i parë i shfletuesit të internetit Chrome 6. Në pyetje është versioni i cili është i qasshëm nëpërmes kanalit për shikim paraprak (preview) dhe atë për sistemet operative Windows, Mac i Linux.
Ky hap nënkupton se bëhet fjalë për ndonjë version të ri radikal të shfletuesit të Google për testim kur merret parasysh se ndryshimet krahasuar me serinë 5.0 janë shumë të vogla dhe se kryesisht kanë të bëjnë me ndryshime në kodin burimor të Chrome.

Megjithatë, ajo që është më e rëndësishmja është se janë duke punuar në mbështetje për gjeo-lokalizim si dhe karakteristikat e reja në shfletuesin Chrome 5 janë përfunduar si dhe ato do të janë në dispozicion të gjithë përdoruesve së shpejti.

Chrome 5 do të jetë versioni i parë stabil për sistemet operativ Mac OS X e Linux, që është shumë e rëndësishme për tërheqjen e përdoruesve shtesë.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi