Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

HP Slate definitivisht në WebOS

Shko poshtë

HP Slate definitivisht në WebOS

Mesazh nga Linddt prej Tue Jun 29, 2010 6:42 am

HP Slate definitivisht në WebOS


Përfaqësuesit e HP-së kanë konfirmuar se në shtator apo tetor kanë për qëllim të lansojnë kompjuterin tablet Slate të bazuar në sistemin operativ WebOS.
Pajisja HP Slate i bazuar në WebOS do të duhej të del në shitje para përfundimit të vitit fiskal të HP-së i cili përfundon në tetor, e me rastin e paraqitjes do të duhej të ofronte një numër të madh të aplikacioneve.

HP e ka marrë sistemin operativ WebOS me blerjen e kompanisë Palm në muajin prill për afërsisht 1.2 miliardë dollarë amerikanë. Ani pse nuk është kryer e tërë puna rreth blerjes, kompania qysh për muajin shtator paralajmëron pajisjet e para në WebOS.

Tani për tani nuk ka informata nëse tableti Slate do të paraqitet fare me Windows 7, ani pse fillimisht ishte paralajmëruar se do të vinte me këtë sistem operativ.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi