Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

T? ushqyerit e Sh?ndetshem I ri

Shko poshtë

T? ushqyerit e Sh?ndetshem I ri

Mesazh nga Donaa prej Tue Jun 29, 2010 10:37 am

T? ushqyerit e Sh?ndetshem
?Sh?ndetsh?m me shijue? do t? thot? t? marr?sh ushqime t? ndryshme dhe t? ushqehesh n? m?nyr?
t? ekuilibruar .
Si baz? p?r k?t? sh?rben Piramida e artikujve ushqimor
Pomfrita, patatina (?ipsa) - ?mb?lsira, torte
yndyr?ra, vajra - akullore, sheqer
Qum?sht-/prodhime qum?shti - ve, mish,
peshk
Drith?ra, brum?ra, buk?, patate, oriz
Perime, sallata, pem?
L?ngje pa sheqer
- P?rmbajtje nga konsumi
- Konsum me mas?
- Konsum i shpesht, i bollshem
Po t?i hidhet nj? sy Piramid?s s? artikujve ushqimor?, ajo tregon se sa mund t? konsumohet nga nj?
grup i artikujve ushqimor. Sa m? posht? n? Piramid? t? jet? i renditur nj? artikull ushqimor, aq m?
shum? sasi e tij duhet t? konsumohet
avatar
Donaa
Fillestar
Fillestar

Numri i postimeve : 67
PIKE : 104
Popullariteti Popullariteti : 8
Data e regjistrimit : 26/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi