Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

marrdhenia, Doktori-Pacienti

Shko poshtë

marrdhenia, Doktori-Pacienti

Mesazh nga Donaa prej Tue Jun 29, 2010 10:39 am

jo marrdhenie dashurije mos na keqkuptoni Tongue

Mendoni se Doktori ka te drejt te ler pacientin te vdesi sepse vet pacienti ka ber kerkes per vdekje dhe nuk do qe te kurohet?

Apo mendoni qe pacienti e ka ne dore te vendosi per jeten e tij si per mire dhe per keq.(Autonomy)

(here's when bioethics hit you
avatar
Donaa
Fillestar
Fillestar

Numri i postimeve : 67
PIKE : 104
Popullariteti Popullariteti : 8
Data e regjistrimit : 26/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: marrdhenia, Doktori-Pacienti

Mesazh nga ALMUSHA prej Mon Feb 27, 2012 9:40 am

Pacienti duhet te kete te drejte te vendose nese ka me fuqi te luftoje apo jo me semundjen. Kur kuptohet se nuk ka me shanse, eshte e kote qe te vazhdohet me gjate agonija.
avatar
ALMUSHA
Antar
Antar

Numri i postimeve : 1
PIKE : 1
Popullariteti Popullariteti : 0
Data e regjistrimit : 27/02/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi