Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Vera e kuqe ju bën më të ri

Shko poshtë

Vera e kuqe ju bën më të ri

Mesazh nga Donaa prej Tue Jun 29, 2010 10:42 am

Vera e kuqe përmban një substancë e cila mund të ndihmojë në largimin e disa shenjave të plakjes, pohojnë shkencëtarët amerikanë.
Shkencëtarët të cilët e kanë zhvilluar studimin të minjtë, kanë vërejtur se resveratroli ngadalëson humbjen e qelizave të zemrës, eshtrave dhe muskujve, po ashtu mund të pengojë formimin e katarakteve.

Minjtë të cilëve u është dhënë resveratroli për dhjetë muaj rresht, kanë pasur sasi më të ulët të kolesterolit dhe funksion më të mirë të zemrës, në krahasim me minjtë të cilët kanë marrë ushqim të zakonshëm.
avatar
Donaa
Fillestar
Fillestar

Numri i postimeve : 67
PIKE : 104
Popullariteti Popullariteti : 8
Data e regjistrimit : 26/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi