Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Mos e shmangi mëngjesin

Shko poshtë

Mos e shmangi mëngjesin

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 10:55 am

Një studim holandez, në të cilin janë përfshirë mbi 25.000 adoleshentë, e ka treguar edhe njëherë rëndësinë e ngrënies së mëngjesit.
Në kuadër të studimit janë përfshirë mbipesha dhe tri elemente: mosngrënia e mëngjesit, konsumimi i alkoolit dhe aktiviteti trupor.

Në këtë mënyrë është vërejtur se mosngrënia e mëngjesit ka ndikuar më së shumti në rritjen e peshës trupore, ndërsa pas saj është renditur mosaktiviteti trupor dhe konsumimi i alkoolit.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi