Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Birra në shkopin e akullores: Freski ideale ri

Shko poshtë

Birra në shkopin e akullores: Freski ideale ri

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 10:56 am

Shumica e njerëzve pohojnë se nuk ka kënaqësi më të madhe se të pish një birrë të ftohtë në një ditë të nxehtë mirëpo, rrallëkujt do t’i binte në mend ta ngrijë birrën dhe ta lëpijë si akullore.
Krejt rastësisht, në një restorant në Washington, kuzhinieri kryesor ka filluar të prodhojë birrë në shkop.

Kjo ide i ka lindur pasi e ka futur në frigorifer birrën për ta ftohur shpejt, ndërsa ajo ka ngrirë. Në fund, në vend se ta pijë birrën, ai e ka lëpirë atë dhe është kënaqur!

Tani, në ditët e nxehta verore, klientët në restorantin e tij kënaqen duke shijuar "desertin" e tij të akullt.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi