Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Berberi

Shko poshtë

Berberi

Mesazh nga Shooter-Ks prej Tue Jun 29, 2010 2:53 pm

Berberi
Ne vitin 1918 Bertrand Russell prezanton nje paradoks:

Nje fshat ka midis banoreve te tije vetem nje berber. Ai eshte nje njeri pa mjeker( gjithmone i rruajtur ) qe rruan te gjithe dhe vetem ata meshkuj te fshatit qe nuk e rruajne mjekren vete. Nese keto jane faktet lind menjehere pyetja:
" Kush ja rruan mjekren berberit?". Nese i ndajme burrat e fshatit ne 2 kategori, ata qe rruhen vete dhe ata qe rruhen nga berberi, bjem me koke brenda ne paradoksin e Russellit Smiley.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi