Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Komplikacionet Kirurgjikale dhe Traumat

Shko poshtë

Komplikacionet Kirurgjikale dhe Traumat

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 3:50 pm

Complications in Surgery and Trauma
Publisher:Informa Healthcare | Pages: 688 | 2006-09-26 | ISBN: 0824758986 | PDF | 9.6 MB
The only in-depth source to focus specifically on surgical complications, this reference provides practical information on the incidence, management, and avoidance of complications encountered during and after surgical procedures. Spanning the vast array of complications related to a wide variety of preoperative, intraoperative, and postoperative events such as organ transplant, amputations, nerve and fracture repair, wound repair, and skin grafting, this guide offers detailed guidance and techniques to recognize and control complications in the operating room, emergency ward, and intensive care unit.

rapidshare.com 256_comp_in_sur.rar

OR
megaupload.com MS7TLQF6
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi