Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Shendeti Mendor

Shko poshtë

Shendeti Mendor

Mesazh nga No.i.d prej Wed Jun 30, 2010 10:02 am

Nje njeri ndodhet ne gjendje normale cilatdo qofshin problemet e tij te thella, kur ai arrin te bashkejetoje me to duke iu pershtatur vetvetes dhe te tjereve pa u paralizuar se brendshmi prej konflikteve personale si dhe kur nuk lihet menjane nga te tjeret, paveresisht nga divergjencat e paevitueshme me ta. Individ normal eshte ai qe e ndjen veten mire dhe jo ai qe deklarohet si i tille, as nje i semure qe nuk enjeh veten e tij, por nje person qe ruan ne veten e tij aq fiksime konfliktuale sa dhe pjesa tjeter e madhe e njerezve. Njeriu normal eshte ai qe nuk ka takuar gjate jetes se tij veshtiresi te jashtme ose te brendshme me te medha nga cmund te perballoje ekuilibri i tij i trasheguar ose i fituar, aftesite e tij personale mbrojtese ose pershtatese qe do te benin te mundur nje zhvilim elastik te nevojave te tij instiktive, te proceseve te tij primare dhe sekondare ne planet personale dhe sociale, duke patur nje sens te mire orientimi objektiv.

marre nga Psikologjia anormale: F. Osmanaga 2006
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi