Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Test......VUANI NGA STRESI ....

Shko poshtë

Test......VUANI NGA STRESI ....

Mesazh nga No.i.d prej Wed Jun 30, 2010 10:05 am

Vuani nga stresi ?
_____________________________________________________________
Shenja sjelljeje:
_____________________________________________________________
Pini duhan?------------------------------------------------------PO-JO
Keni probleme me gjumin?------------------------------------PO-JO
Ju ndodh shpesh të sëmureni,p.sh grip?----------------------PO-JO
Hani shumë ushqim?--------------------------------------------PO-JO
Konsumoni alkool në doza më të larta se të zakonshme?---PO-JO
Keni bërë shumë mungesa në punë?--------------------------PO-JO
_____________________________________________________________
Shenja emotive:
_____________________________________________________________
Preokupoheni për diçka më tepër se çduhet?-----------------PO-JO
Jeni nevrik?-------------------------------------------------------PO-JO
Arrini të përqendroheni me vështirësi?-------------------------PO-JO
Provoni shpesh ankth ose frikë?--------------------------------PO-JO
Preokupoheni për shëndetin tuaj më tepër se çduhet?-------PO-JO
A e keni humbur sensin e humorit?-----------------------------PO-JO
_____________________________________________________________
Shenja fizike:
_____________________________________________________________
Ndjeni gjë që zemra ju rreh me ritem të shpejtë?----------------PO-JO
Keni shpesh dhimbje koke?-----------------------------------------PO-JO
Ndjeni shpesh t'ju vështirësohet frymëmarrja ose ndjenjë të fikti?--PO-JO
Ndjeni ndonjëherë afsh të nxehtë apo djersitje të tepruar?--------PO-JO
Ju ndodhin shpesh çrregullime të tretjes apo diare?----------------PO-JO
Keni shpesh tharje të fytit?--------------------------------------------PO-JO
_____________________________________________________________
Nëse keni përgjigje PO për shumë nga këto pyetje,atëherë ka mundësi që të keni probleme stresi,duke mos qenë të vetëdijshëm.
_____________________________________________________________

SHENJA FIZIKE TË STRESIT.

Kur ndodhemi para një situate të vështirë,të rëndësishme ose stresuese!
_____________________________________________________________

Keni rrahje të forta të zemrës?----------------------------------PO-JO
Ju djersiten duart-------------------------------------------------PO-JO
Ju mbahet fryma?-------------------------------------------------PO-JO
Keni dhimbje të gjysmes së kokes ose
sikur një rreth ju shtyp koken?----------------------------------PO-JO
Ju rastis diare?----------------------------------------------------PO-JO
Ju dridhen këmbët,duart krahët?--------------------------------PO-JO
Keni ndjenjë të vjelli?--------------------------------------------PO-JO
Keni tharje goje?--------------------------------------------------PO-JO
Ndjenji dhimbje zverku?------------------------------------------PO-JO
A i shtrëngoni grushtat apo shtrengoni nofullat?---------------PO-JO
_____________________________________________________________

Këto janë shenja fizike të stresit nëse keni më shumë përgjigje PO.
Për shumë nga pyetjet ka mundësi që niveli bazë i stresit tek ju të jetë tepër i lartë.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Test......VUANI NGA STRESI ....

Mesazh nga No.i.d prej Wed Jun 30, 2010 10:06 am

O yllooo...
Kohet e fundit jam e stresuar, nje dite po dhe nje dite po...haha....

Gjithsesi po bej testin, sepse ndoshta ajo qe kom une...eshte dicka tjeter... Motra o vellai dhe jo vete Stresi...
Haha...Goti... Kiss

Vuani nga stresi? Mendoj qe po...por prit te bej testin njehere...ndoshta me shpeton...


Shenja sjelljeje:


Pini duhan? JO
Keni probleme me gjumin? JO
Ju ndodh shpesh te semureni? Psh nga gripi? JO
Hani shumë ushqim? JO
Konsumoni alkool në doza më të larta se të zakonshme? JO s'e pi fare.
Keni bërë shumë mungesa në punë?..........
Deri ketu, top fare...


Shenja emotive:


Preokupoheni për diçka më tepër se çduhet? PO
Jeni nevrik? PO
Arrini të përqendroheni me vështirësi? JO
Provoni shpesh ankth ose frikë? PO
Preokupoheni për shëndetin tuaj më tepër se çduhet? JO
A e keni humbur sensin e humorit? JO
Ketu qenkam jam e s'jam...si perhere....


Shenja fizike:


Ndjeni gjë që zemra ju rreh me ritem të shpejtë? JO
Keni shpesh dhimbje koke? JO
Ndjeni shpesh t'ju vështirësohet frymëmarrja ose ndjenjë të fikti? JO
Ndjeni ndonjëherë afsh të nxehtë apo djersitje të tepruar? JO
Ju ndodhin shpesh çrregullime të tretjes apo diare? JO
Keni shpesh tharje të fytit? JO
Ketu qenkam shendosh e mire, si kokrra e molles... Cheesy

_____________________________________________________________
Nëse keni përgjigje PO për shumë nga këto pyetje,atëherë ka mundësi që të keni probleme stresi,duke mos qenë të vetëdijshëm.

_____________________________________________________________
SHENJA FIZIKE TË STRESIT.

Kur ndodhemi para një situate të vështirë,të rëndësishme ose stresuese!

Keni rrahje të forta të zemrës? P0
Ju djersiten duart? JO
Ju mbahet fryma? JO
Keni dhimbje të gjysmes së kokes ose sikur një rreth ju shtyp koken? JO
Ju rastis diare? JO
Ju dridhen këmbët,duart krahët? JO
Keni ndjenjë të vjelli? JO
Keni tharje goje? JO
Ndjenji dhimbje zverku? JO
A i shtrëngoni grushtat apo shtrengoni nofullat? JO
Ketu qenkam edhe me mire, sesa shume mire...
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Test......VUANI NGA STRESI ....

Mesazh nga No.i.d prej Wed Jun 30, 2010 10:06 am

ini duhan?------------------------------------------------------JO
Keni probleme me gjumin?------------------------------------JO
Ju ndodh shpesh të sëmureni,p.sh grip?----------------------PO
Hani shumë ushqim?--------------------------------------------JO
Konsumoni alkool në doza më të larta se të zakonshme?---JO
Keni bërë shumë mungesa në punë?--------------------------JO
_____________________________________________________________
Shenja emotive:
_____________________________________________________________
Preokupoheni për diçka më tepër se çduhet?-----------------PO
Jeni nevrik?-------------------------------------------------------PO
Arrini të përqendroheni me vështirësi?-------------------------JO
Provoni shpesh ankth ose frikë?--------------------------------JO
Preokupoheni për shëndetin tuaj më tepër se çduhet?-------JO
A e keni humbur sensin e humorit?-----------------------------JO
_____________________________________________________________
Shenja fizike:
_____________________________________________________________
Ndjeni gjë që zemra ju rreh me ritem të shpejtë?----------------PO
Keni shpesh dhimbje koke?-----------------------------------------JO
Ndjeni shpesh t'ju vështirësohet frymëmarrja ose ndjenjë të fikti?--JO
Ndjeni ndonjëherë afsh të nxehtë apo djersitje të tepruar?--------JO
Ju ndodhin shpesh çrregullime të tretjes apo diare?----------------JO
Keni shpesh tharje të fytit?--------------------------------------------JO
_____________________________________________________________
Nëse keni përgjigje PO për shumë nga këto pyetje,atëherë ka mundësi që të keni probleme stresi,duke mos qenë të vetëdijshëm.
_____________________________________________________________

SHENJA FIZIKE TË STRESIT.

Kur ndodhemi para një situate të vështirë,të rëndësishme ose stresuese!
_____________________________________________________________

Keni rrahje të forta të zemrës?----------------------------------PO
Ju djersiten duart-------------------------------------------------JO
Ju mbahet fryma?-------------------------------------------------JO
Keni dhimbje të gjysmes së kokes ose
sikur një rreth ju shtyp koken?----------------------------------JO
Ju rastis diare?----------------------------------------------------JO
Ju dridhen këmbët,duart krahët?--------------------------------JO
Keni ndjenjë të vjelli?--------------------------------------------JO
Keni tharje goje?--------------------------------------------------JO
Ndjenji dhimbje zverku?------------------------------------------JO
A i shtrëngoni grushtat apo shtrengoni nofullat?---------------JO
_____________________________________________________________

Këto janë shenja fizike të stresit nëse keni më shumë përgjigje PO.
Për shumë nga pyetjet ka mundësi që niveli bazë i stresit tek ju të jetë tepër i lartë
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Test......VUANI NGA STRESI ....

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi