Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Grudjane

Faqja 3 e 3 Previous  1, 2, 3

Shko poshtë

Re: Grudjane

Mesazh nga Shooter-Ks prej Sat Jul 03, 2010 8:38 am

NOSTALGJI

Kush e di sa yjet do të shndërrisin atë ditë
Ujë do të kërkojë edhe Oqeani për të shua etjen
Janë shumë mileniume që presin aromën e luleve
Trupi im do ngrohtësinë e gishtërinjëve tu
I tëri pret të bëhet kafshatë e Eves siluetë
Midis nesh vetëm puthjet digjen flakë
Buzët fillojnë një histori biblike
Edhe Unë e Ti bëhemi Një- mollë
Sa shumë djesitemi në krevatin e artit të nxehtë
Ashtu të përfalkur në vullkan përkëdheljesh
Deri në pafundësi duam ta arrijmë ishullin e dashurisë
Atje themi -sa qenkemi ndezur au
Shumë stinë na lypsen na duhet të nisim aktin e parë
Uri e madhe na paska kapluar edhe përtej buzëve,
Rigat e lumit ecin lum mbi trupin tonë
Ikim pak pas diellit edhe kthemi Evë e Adam
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Grudjane

Mesazh nga Shooter-Ks prej Sat Jul 03, 2010 8:39 am

Ne Mendime

Ty a thua un'te due,
t'lutem kurr ti mos me dvet!
Zemra kaq fort pesh asht çue,
Veç se përmrenda ty te thëret.

Pra mos pyet as mendt emia
Ty a thue te kam n'kujtim
Kaq e gjalle asht dashuria
Sa t'hutueme ndodhem shqim.

Kurr mos prit qe mallengjye
Goja ime t'thone te done;
S'mundet buza me shperblye
Cka ne zemer mrenda vlon!
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Grudjane

Mesazh nga Linddt prej Wed Jul 28, 2010 8:39 am

thnx shpejtim-shooter per kto
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Grudjane

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 3 e 3 Previous  1, 2, 3

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi