Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Fotoaparat me 50 megapixels

Shko poshtë

Fotoaparat me 50 megapixels

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 02, 2010 6:02 pm

Fotoaparat me 50 megapikselë
Prodhuesi i njohur suedezi fotoaparatëve, Hasselblad, ka prezantuar modelin e ri, rezolucioni i të cilët është plot 50 megapikselë.
Për shkak të numrit të vogël të klientëve, ndërsa para së gjithash edhe për shkak të kualitetit të prodhimeve të kësaj marke, modelet e reja të fotoaparateve Hasselblad nuk prodhohen aq shpesh.

Një vit pasi që doli modeli H3DII-39, me rezolucion 39 megapiksels, është prezantuar edhe modeli më i ri me 50 megapiksels.

Hasselblad H3DII-50 ka çip drite Kodak, i cili fizikisht është dy herë më i madh se sa ai i fotoaparateve digjital SLR. Madhësia e çipit garanton edhe kualitetin e lartë të fotografive.

Çmimi i fotoaparatit ende nuk është publikuar, por do të jetë sigurisht po aq impresiv sa edhe mundësitë e tij. Modeli i vjetër H3DII-39 tash kushton 37.000 dollarë, ndërsa i riu do të duhej të kushtojë më shumë se kjo.

Prodhuesi u ka mundësuar pronarëve të modelit H3DII-39, ta shkëmbejnë atë me një fotoaparat të ri H3DII-50 dhe me pagesë shtesë.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi