Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

E moshuara dënohet të thurë triko

Shko poshtë

E moshuara dënohet të thurë triko

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 02, 2010 6:27 pm

Një gjermane 89 vjece ka marrë si denim të thurë triko pasi u gjet fajtore për shkatërrimin e afër 50 makinave.

Një dënim i vecantë, si zgjidhje alternative, pasi e moshuara nuk mund të burgoset apo të paguajë, se është e vetme.

Mbetet akoma e panjohur arsyeja që ka ndezur furinë shkatërruese të pensionistes, që vetëm në muajin prill ka dëmtuar të gjitha makinat që ishin parkuar në qytetin e vogël të Rockenhausen.

Gjykata gjermane ka përjashtuar mundësinë që gruaja mund të bejë ndonjë nga dënimet që parashikon ligji, duke parë dhe transferimin e saj në një azil.

Asistentja sociale që ndjek rastin e saj ka propozuar edhe si zgjidhje bërjen e bluzave, dënim që e moshuara e ka pranuar më kënaqësi ta paguajë, duke bërë kështu për të gjithë pensionistët e azilit pulovra dhe golfe.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi