Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Stairway to heaven - Misteri qe rethon kete kenge

Shko poshtë

Stairway to heaven - Misteri qe rethon kete kenge

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 02, 2010 6:29 pm

Te gjithe e njohin " Stairway to heaven " e Led Zeppelin. Ndoshta eshte kenga me famoze dhe me e bukur e te gjitha kohrave.

Me siguri eshte kenga me e transmetuar nga radiot dhe televizionet e gjithe botes, kjo gje eshte vertetuar nga nje statistike e bere nga BBC.

Mirepo kjo kenge sapo doli u rethua nga nje mister qe as sot anetaret e grupit nuk jan pergjigjur.

Kenga arriti nje sukses te paimagjinueshem direkt qe javen e pare, dicka qe s'kishte ndodhur kurre ne histori.
Led Zeppelin u shendruan ne idhujt e cdo te riut te asaj periudhe.

Shume njerzve u lindi dyshimi se ishte e pamundur te arrije nje sukses te tille. Qe aty psikolog, filozof, magjistar, njerez me aftesi paranormale filluan te studjonin fenomenin " Led Zepplin " .

Zbulimi qe ben ishte dicka e re: Kenga nese degjohet nga ana e kundert eshte plot me mesazhe satanike.

Shume veta mendojne se eshte nje koincidence, disa te tjere qe eshte nje keqinterpretim i tingujve megjithese fjalet duken te qarta...

Te kompozosh nje kenge qe duke e degjuar nga ana e kunder te kete nje tekst tjeter eshte dicka gjeniale. Asnje person s'ja ka arritur deri me sot.

Duke u bazuar tek keto gjera shume njerez kan akuzuar grupin Led Zeppelin se kjo kenge eshte shkruar nga vet djalli.

Me poshte mund te degjoni kengen nga ana e kundert ( Backwords).
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Stairway to heaven - Misteri qe rethon kete kenge

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 02, 2010 6:44 pm

avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi