Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Kush është lideri me rrogë më të lartë?

Shko poshtë

Kush është lideri me rrogë më të lartë?

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 02, 2010 6:47 pm

Ne listen e liderve qe paguhen me mire, i pari eshte George W. Bush me rroge mujore 22 834 Euro. Pas tij eshte Presidenti Irlandez Mary McAleese me 22 784 Euro. I treti ne liste me 21 262 Euro eshte Kancelarja Gjermane Angela Merkel ndersa i katerti eshte Presidenti Austriak Heinz Fischer me 20 775 Euro ne muaj.

Fuqite europiane si Franca dhe Rusia nuk kane arritur te futen ne 10-shin e pare. Kryeministri Britanik Tony Blair eshte rradhitur i 6-i me 15 240 Euro, ndersa Presidenti Frances Jacques Chirac nuk ka arritur te futet ne 10-shin e pare. Rroga mujore e Jacques Chirac-ut eshte 6 714 Euro.

Sipas listes ne fjale, presidenti rus Vladimir Putin merr 4 250 Euro ne muaj ndersa kryeministri turk Recep Tayip Erdoðan 4 000 Euro.

Me rroge me te ulet jane Presidenti Bolivian Evo Morales me vetem 667 Euro ne muaj ndersa pas tije gjendet Kryeministri Indian Manhoman Singh me vetem 650 Euro.

Rrogen me te ulet ne europe e merr kryeministri bulgar Sergey Stanisev me vetem 900 Euro.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi