Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Burgoset pse nuk i është bindur babait

Shko poshtë

Burgoset pse nuk i është bindur babait

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 02, 2010 6:48 pm

Një baba e ka dërguar djalin e tij 20-vjeçar në një gjykatë islamike në Nigerinë veriore për shkak të përtacisë duke kërkuar që ai të dërgohet në burg, pasi që ka refuzuar të merret me aktivitete produktive.
“Ai nuk dëgjon asgjë që i them dhe i sjell turp familjes sime. Jam i lodhur nga veprat e tija të këqija. Ju lutem shtyjeni këtë djalosh në burg që të më çlironi mua”, ka thënë Sama'ila Tahir një tregtar nga qyteti Bauchi i Nigerisë.

Tahir i ka thënë gjyqit se djali i tij ka refuzuar të shkojë në shkollë dhe e ka akuzuar atë se është bërë anëtar i një grupi kriminal.

Gjykata e ka dënuar djaloshin me gjashtë muaj burgim dhe me 30 goditje me thupër të cilat janë vënë menjëherë në ekzekutim- për arsye se “djali ka qenë i padëgjueshëm ndaj prindërve të tij”.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi