Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Kamera dixhitale 60.5 mega/pixel

Shko poshtë

Kamera dixhitale 60.5 mega/pixel

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 02, 2010 6:52 pm

“Phase One prezanton kamerën e re P 65+, me sistem fotografik deri në 60.5 megapixel”. Lufta për madhësinë e fotove ka kohë që ka filluar në botë, që nga telefonat celular deri te fotokamerat. Prodhuesit kanë sjellë të reja interesante në këtë fushë. Prej disa ditësh ka dalë në treg fotokamera e re e formatit Hasselblad H3 DII – 50 e cila ëshë adoptuar në një sensor Kodak të formatit 48x36 mm dhe është në gjendje të bëjë fotografi deri në 50 megapixel rezolucion.
Në sitin e prodhuesit, Phase One prezantohet një sistem fotografik me kapacitet dixhital P 65 + ose 60.5 megapixel, i aftë të prodhojë imazhe 8984x6732 pixel. Imazhet RGB 8 bit kanë dimensione rreth 180 megabit për një foto. Nga specifikat teknike karakteristikë është kapaciteti i fotografimit në një sekondë, me një gamë dinamizmi në 12.5. Fotokamera e re dixhitale pritet të dalë në shitje këtë vjeshtë dhe çmimi i saj është shumë i shtrenjtë rreth 42 mijë dollarë amerikanë.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi