Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Universi eshte formuar nga yje gjatesore

Shko poshtë

Universi eshte formuar nga yje gjatesore

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 02, 2010 6:54 pm

Yjet e pare qe jane ndezur ne univers kane qene si fije te gjata te formuara nga lenda me e bollshme dhe e mistershme e kozmosit: lenda e erret. Ky eshte perfundimi i nje kerkimi te publikuar ne revizten Science , sipas te cilit yjet me antike permbajne te dhena te cmuara mbi kete lende te padukshme.
Yjet e pare qe jane ndezur ne univers kane qene si fije te gjata te formuara nga lenda me e bollshme dhe e mistershme e kozmosit: lenda e erret. Ky eshte perfundimi i nje kerkimi te publikuar ne revizten Science , sipas te cilit yjet me antike permbajne te dhena te cmuara mbi kete lende te padukshme.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi