Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Pak gjera per pataten...

Shko poshtë

Pak gjera per pataten...

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 02, 2010 6:56 pm

PATATJA ESHTE SHUME E PASUR ME KARBOHIDRATE DHE LENDE AZOTIKE, ME VITAMINA DHE KRIPRA MINERALE. KARBOHIDRATET JANE BURIMI KRYESOR I ENERGJISE TRUPORE. 1 KG PATATE KA GATI 840 KALORI SA 1/3 E GJITHE KALORIVE DITORE QE KA ENVOJE NJERIU. VLERA KALORIKE E PATATES ESHTE 4 HERE ME E MADHE SE E DOMATES, 3 HERE ME E MADHE SE E KARROTES, DHE SA GJYSMA E VLERES KALORIKE TE VEZES DHE MISHIT.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi