Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Çipi qe stimulon kenaqesine...

Shko poshtë

Çipi qe stimulon kenaqesine...

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 02, 2010 7:06 pm

Çipi qe stimulon kenaqesine, nis puna per krijimin Shkencetaret kane nisur punen per krijimin e nje çipi elektronik, qe mund te vendoset ne tru per te stimuluar qendrat e kenaqesise dhe rrjedhimisht, orgazmen.
Teknologjia, qe shkakton goditje te vogla thelle ne tru, eshte perdorur deri tani ne Amerike per te kuruar semundjen e Alzhajmerit. Kerkuesit jane fokusuar ne zonen e trurit, qe lidhet me ndjenjat dhe kenaqesine qe shkakton ushqyerja dhe seksi. Femrat do te jene ne gjendje ta kontrollojne çipin permes nje transmetuesi qe mund ta mbajne me nje dore, qe do te funksionoje edhe si nxites i deshirave te tyre.

Profesori i Neurokirurgjise Tipu Aziz, nga spitali John Radcliffe ne Oxford, deklaroi se ekzistojne prova se nje gje e tille do te funksionoje. “Nje cip i tille iu vendos ne tru disa vite me pare nje gruaje qe kishte pak deshire per seks dhe ajo arriti te kthehej ne nje femer teper aktive”, deklaroi ai. Por Aziz paralajmeroi se do te duhen te pakten 10 vjet derisa te realizohet pajisja. Nje makine elektronike qe prodhon kenaqesi seksuale eshte krijuar me pare ne SHBA nga mjeku Stuart Meloy. Pajisja eshte quajtur Orgasmatron dhe e ka marre emrin nga filmi “Sleeper” i vitit 1973, i regjisorit Woody Allen.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi