Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Rekordi i ri botëror për kartonin e kuq

Shko poshtë

Rekordi i ri botëror për kartonin e kuq

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 02, 2010 7:09 pm

Futbollisti anglez David Pratt e ka shkruar emrin e tij në librat e rekordeve për arsye të këqija, pasi që ka marrë kartonin e kuq më të shpejt në botë.
Sulmuesi 21 vjeçar i ekipit anglez Chippenham, i cili nuk është pjesë e ndonjë lige zyrtare, është larguar nga loja tre sekonda pasi që ka sulmuar ashpër lojtarin 22-vjeçar të ekipit Bashley, Christopher Knowles,.

Shefi i ekipit të Bashleyt, Steve Riley, ka thënë: "Ka mundur t’ia thyej këmbën".

Derisa sekretari i ekipit të Chippenham George McCaffrey ka pranuar se: "Dorën në zemër rrallë ku mund të gjeni një njeri më të butë, por David e humbi rastin e tij kësaj radhe".

Deri më tani rekordin për kartonin e verdhë më të shpejtë e ka mbajtur Giuseppe Lorenzo i ekipit italian të Bolognas me dhjetë sekonda
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi