Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Papagalli corienton ndeshjen e futbollit!

Shko poshtë

Papagalli corienton ndeshjen e futbollit!

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 02, 2010 7:33 pm

Eshte normale qe gjyqtari i nje ndeshjeje futbollit qe perdor kartonat per kundershtim te vendimeve te tij dhe per proteste. Por ne nje kategori amatore ne Angli, ka ndodhur ngjarja e rralle, gjyqtari i takimit i ka drejtuar kartonin e verdhe nje papagalli. Ka qene Me-Tu, papagalli i rralle nga senegali i cili ishte ne stadium bashke me te zonjen e tij.
Gjate gjithe ndeshjes edhe kur tifozeria ishte ne qetesi, papagalli imitonte vershellimen e bilibilit te gjyqtarit. Kur kjo gje filloi te behej gjithmone e me e shpeshte, u be dhe shqetesuese per lojtaret te cilet u corientuan ne fushen e lojes, duke e nderprere ate here pas here ose me sakte sa here qe papagalli kujtohej per te vershellyer si gjyqtari. Pas kartonit te kuq e zonja e ka nxjerre jashte papagallin. Megjithate per media britanike e zonja e papagallit eshte ankuar pasi nuk mendon se ishte vendim i drejte per te nxjerre ate jashte si pas saj pse dikush mund te marre nje qen ne stadium dhe ajo mos te marre papagallin.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi