Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Kim Ung-Yong - Gjeniu Korean

Shko poshtë

Kim Ung-Yong - Gjeniu Korean

Mesazh nga Linddt prej Fri Jul 02, 2010 10:25 pm

Lindi ne 7 Mars 1962 ne Kore. Qe ne moshen 3 vjecare fliste dhe lexonte ne menyre perfekte: Korance, japonisht, Anglisht, Gjermanisht. Me vone ne nje televizion Japonez tregoj qe dinte te fliste edhe: Kinezce, Spanjisht, Vietnamisht dhe tagalogisht ( Nje gjuhe qe flitet ne filipine. ). Hyri ne Universitet qe 4 vjece.
Pervecse Matematikan i zoti ishte edhe poet. Pra nje gjeni shume i ngjashem me Gjermanin Heinrich heineken ( Nja 2 shkalle me poshte te themi ).
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi