Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Vdes prane gomarit

Shko poshtë

Vdes prane gomarit

Mesazh nga Linddt prej Fri Jul 02, 2010 10:25 pm

Vdes prane gomarit

Tri dite me pare, ujku qe bashkejetonte me gomarin ne fshatin Gurres te rrethit te Kurbinit, eshte rikthyer prane kafazit te tij. Nderkohe qe vizita e tij ne banesen ku ka bashkejetuar me gomarin ka qene e fundit, pasi ai ka arritur ne gjendje te rende shendetesore. Sipas Rrok Hotit, pronarit te tij, ujku ishte rikthyer para tri ditesh prane kafazit ne grahmat e fundit te jetes. Pronari ka sqaruar se ai e dyshonte nje fund te tille tragjik per kafshen jo te zakonte, per t’u mbajtur ne shtepi, pasi ujku nuk ishte grabitqar, qe te mund te gjente ushqim vete, duke shqyer kafshe te tjera te pyllit. Ujku ka qene ne gjendje te mjerueshme, aq sa as serumet dy here ne dite, te bera nga veterineri i zones, nuk e kane kthyer dot ne jete dy dite me pare.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi