Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Lindje rekord ne SHBA, gruaja sjell ne jete tetenjake

Shko poshtë

Lindje rekord ne SHBA, gruaja sjell ne jete tetenjake

Mesazh nga Linddt prej Fri Jul 02, 2010 10:27 pm

Nje grua japoneze ka sjelle ne jete tete femije, gjashte vajza dhe dy djem. Lindjet ndodhen ne nje spital ne Bellflower, ne Los Anxhelos. Te gjithe te vegjlit jane ne gjendje te mire shendetesore. Ne lindjen e foshnjave asistoi nje skuader prej 46 mjekesh. Gruaja shenon rastin e dyte qe vijne ne jete tetenjake.
Foshnjat linden nente jave parakohe, erdhen ne jete me operacion dhe peshonin nga 820 gram. Indentiteti i gruas qe lindi tetenjaket nuk eshte zbuluar, pasi ajo nuk ka pranuar. Mjeket e cilesuan operacionin si te sukseshem, ndersa bebet linden per pese minuta. Mjeket mendonin se ishin shtate femije dhe u cuditen kur pane se pas te shtateve doli edhe nje i tete. Tre prej bebeve kishin probleme me frymemarrjen, por tani gjendja e tyre eshte e mire. Ata do te qendrojne ne inkubatore per te pakten gjashte jave, ndersa nena ka thene se do t’i ushqeje te gjithe me gji. Tetenjaket e pare ne bote erdhen ne jete ne Houston te Teksasit ne 1998. Njeri prej tyre vdiq pas nje jave, por shtate te tjeret festuan 10-vjetorin ne muajin dhjetor.

hahaha kjo me ka habit me verte
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi