Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Një merimangë që ha një pulë ?!!

Shko poshtë

Një merimangë që ha një pulë ?!!

Mesazh nga Linddt prej Fri Jul 02, 2010 10:31 pm

Kjo pamje shokuese e një merimange gjigande, e cila po gllabëron një zog pule, është bërë në kopësht afër Cairns-it. Fotografia, e cila nëpërmjet e-mail-eve, ka bërë xhiron e botës, është e vërtetë, sipas ekspertëve të gjallesave.
Fotoja mendohet se është bërë ditë më parë dhe tregon merimangën, që i ka ngulur këmbët e saj një zogu të ngordhur, ngaqë ishte zënë kurth në rrjetë, në një pronë afër Atherton, në perëndim të Cairns-it.

Joel Shakespeare, kujdestari i merimangave në Parkun australian të zvarranikëve, ka informuar se kjo lloj merimange thur rrjeta gjigande në formë të rrumbullakët. Me këto rrjeta, këto merimanga kapin insekte të mëdha, prandaj nuk është e pazakontë të shohësh një merimangë të tillë duke ngrënë një zog.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi