Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ninulla

Shko poshtë

Ninulla

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 2:06 pm

Kenge djepi per femije...
kete kengen ja kendonte mami vellait dhe pastaj e mesova dhe un ja kendoja...

Nina-nina, more pellumb
Flej se nena te don shum
Ti mu rritsh-o fatlum
Fat lum-o djal i ri
Dielli ty gjithmonë me t'pri
Kur te rritesh mor zambak
Ti gzosh prindet ne konak
Kur te rritesh djal im
Ti o zemer do m'dalsh trim
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ninulla

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 2:07 pm

Nina-nana, nin me fjetë,
Ty të martë ni gjumë i lehtë,
Gjumi i lehtë, gjumi sevda,
Ty t'ban nana motër e vlla.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ninulla

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 2:07 pm

Ninulle Tropojane

Nina nine, po t'perkunde nana
Nina nine, djepin me dushk
T'martofte nana me' i qind krushq
Nina nine, djepin me sane
Ti u rritsh me babe e nane
Nina nine, djepin me ferra
Ti u rritsh me treqind shtjerra
Nina nine, nana ty
Ti u rritsh-o per Shqipni!
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ninulla

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 2:07 pm

Ninulle Kosovare

Nina ninë, nina nina!
E shkofsh jeten me shum t'mira
E dalsh n'bjeshka e n'rudina
E ninë ninë, ty t'pastë nana!
Nu't'le nana pa tre mitana
T'i vnon nana dhent dhe dhite
Del rudinave pergjithdite
Tuj vikate dhe pushke tuj qite
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ninulla

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 2:07 pm

Nina-nin te zante gjumi

Nina-nin, te zante gjumi,
nina-nin, te zante ne djep
te ka nana zog me flete.
Sillet gjumi rreth e qark,
të vijë, djalë, permbi kasnak;
te t'rris' nana te t'çoj në shkollë,
kam me t'dhanë librat ne dorë.
Djepi jot është mbush' me bar,
ka mbrend' serm, ka mbrend' ar.
Nina-nin, te marrte gjumi,
te ligat ti martë lumi
t'i mart' lumi, t'i martë deti,
te ka nana zog xheneti!
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ninulla

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 2:08 pm

Nina-nana sheqer ne leter,
m`u befsh burr` dhe plak me mjeker!
Nina-nana, t` shkofte i bardhe moti,
m`u befsh trim si Kastrioti!
djepi tundet, nena punon
djali fle dhe me s`degjon.


Fier
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ninulla

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 2:08 pm

Nina-nina çunin-o

Nina-nina çunin-o
per gjum` pellumin-o
perkun nate e perkun ditë,
qe t`me rritesh çik nga i cike


Të rrit nana ty asgan,
qe ti ngjash stergjyshve tanë,
te rrit nana trim me flete,
qe t`me japësh gezim ne jetë
nina nana çunin-o
merre gjume pellumbin-o


Tiranë - 1974
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ninulla

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 2:08 pm

Ninull Lezhe

Nina-nana, t'përkun nana,
T'u mushtë qafa me gjerdana!
Nina-nana, molla bek-e,
As po ke kuj m'i gjet-e?
N'daç sat am-e, n'daç tit et-e,
A n'daç nans për miradi-e,
A n'daç babs për bukuri-e,
O për bes'o për dhanti-e.
Po vjen gjumi tuj përvet-e
Nina-nin, nin-nin-o,
"Kush e ka djalin me fjet-e?"
Tuk e ka nana e vet-e.
Nina-nana, nin-nin-o
Pëllumi i nanës-o!
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ninulla

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 2:09 pm

Ninull Mirdite

Nina nine, te perkund nana
Të perkundi ne djep t'arit
Se kshu i ngjitet emni djalit
Nina nina t'qes ke dera
Po kam frige se po t'vret era
Nina nina t'qes ke mani
Po kam frige se t'merr murrani
Lule lule, t'qes ke molla
Un po tutem se t'ze vdora
Lule lule t'qes ke pjeshka
Un e lumja te ze vjeshta
Nina nina o more djalë
Ti m'u bash për Shqipnin mbarë
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ninulla

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 2:09 pm

Ninull Kolonje

Nano nano djalënë
Se na zgjoi mëhallënë!
Kush e ka e kush e do
Kush e perkedhel kur do?
Djal'i vogël këto do
Lodrat edhe vallet-o!
O nanan, o nanan
Nenua t'u bëftë kurban
Që të ka e që të mban!
Ririri, ririri,
Kush të ka more flori
Ty të ka nenua në gji!
Nano nano djalënë
Që na zgjoi mëhallënë
Të ligat i mori lumi
Dhe i shpuri te Osumi!
Djalën na e zuri gjumi
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ninulla

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi