Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Koncert për qen në Operën e Sydneyt I ri

Shko poshtë

Koncert për qen në Operën e Sydneyt I ri

Mesazh nga No.i.d prej Sun Jul 04, 2010 9:09 am

Koncert për qen në Operën e Sydneyt I ri
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Koncert për qen në Operën e Sydneyt I ri

Mesazh nga No.i.d prej Sun Jul 04, 2010 9:09 am

Sydney Opera House do të shndërrohet në koliben më të madhe të qenve në botë, gjatë koncertit për qen, i cili do të mbahet më 5 qershor të këtij viti.

Ky koncert eksperimental i paraparin festivalit të muzikës “Vivid Live” i cili mbahet në operë. Koncerti për qenë do të zgjasë 20 minuta, ndërsa qentë do të performojnë muzikë live në frekuenca të larta të cilën vetëm ata mund ta dëgjojnë.

Pronarja e një qeni, Rene Russell nga Sydney, tha se do ta dërgojë qenin e saj Ollien në koncert. “Kam dëshirë të shoh se si do të reagojë Olli. Është bërë vështirë të gjesh vende për ta dërguar qenin dhe është një ide e shkëlqyer për të organizuar koncert për ta”, tha Renee.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi