Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Pasuria e presidentit të Uruguait, një “breshkë”

Shko poshtë

Pasuria e presidentit të Uruguait, një “breshkë”

Mesazh nga C.r.b.n prej Sun Jul 04, 2010 9:32 am

Presidenti modest i Uruguait, Jose Mujica bëri be se e tërë pasuria e tij është një Volkswagen i vitit 1987.
Në deklarimin e pasurisë, Mujica tha se nuk ka llogari bankare dhe as pasuri tjetër, si dhe ferma e vogël të cilën e ka, në të vërtetë është në pronësinë e bashkëshortes së tij. E vetmja gjë në pronësinë e tij është një automobil në vlerë prej 1.500 euro.

Ish-presidenti i gueriles majtiste u bë president në mars, ndërsa në vendin e tij u bë i famshëm mu për shkak të jetës së tij modeste dhe qëndrimit që mban, shkruan Telegraph.

Presidenti i Uruguait është 75 vjeç, ndërsa gjatë kësaj jave u publikua se ai nuk ka borxhe dhe as kursime, si dhe nuk posedon pasuri të patundshme. Mujica merr rrogë në shumën 9.600 euro, por shumicën e të ardhurave ai i jep si donacion për të varfrit.

Në kundërshtim me mënyrën e tij të jetesës, nënkryetari i Uruguait Danilo Astori posedon pasuri në vlerë prej 208.000 euro, ku përfshihet edhe një automobil me vlerë gati dhjetë herë më shumë se Mujica.
avatar
C.r.b.n
Homie
Homie

Numri i postimeve : 465
PIKE : 777
Popullariteti Popullariteti : 11
Data e regjistrimit : 26/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pasuria e presidentit të Uruguait, një “breshkë”

Mesazh nga No.i.d prej Mon Aug 09, 2010 8:23 am

flm shum i bukur ky kurioritet
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi