Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Kreshnik Ibrahimi i mbijeton ‘Portokallisë’

Shko poshtë

Kreshnik Ibrahimi i mbijeton ‘Portokallisë’

Mesazh nga Arjana prej Mon Jul 12, 2010 2:53 pm


I njohur për karakteret e tij interesante, sidomos në imitimin e politikanëve, aktori kosovar, Kreshnik Ibrahimi, vazhdon që të jetë njëri prej humoristëve që ka qëndruar më shumë me skeçet e tij humoristike në “Portokalli”.
Ish-humoristi i “Përrallë me tupan”, me sukses është duke vazhduar edhe studimet për aktrim në Tiranë.
Ishte shatori i vitit 2008-të kur ai la “Përrallën…” dhe shkoi në Portokalli, tani ai është futur në sezonin e katërt që bën humor, duke imituar kryesisht në skeçet e tij kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinaj.
Kreshniku ka treguar vetë për “Express” se do të vazhdojë edhe në sezonin e katërt në “Portokalli”.

Më parë, në cikle të këtyre emisioneve, kanë marrë pjesë edhe humoristi Vedat Osmani, i njohur në Kosovë si njëri nga “Stupcat”, pastaj humoristi Sevdai Radogoshi – Qumili.Për një sezon në emisionin “Portokalli”, ka marrë pjesë edhe aktorja Edona Reshitaj, e cila tani luan në serialin “Spitali-K

Por, të gjithë këta humoristë nuk kanë arritur që të jenë më shumë se një sezon në “Portokalli”.
avatar
Arjana
Homie
Homie

Numri i postimeve : 233
PIKE : 437
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 12/07/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi