Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

VRASJE” vdekja e Michael Jackson

Shko poshtë

VRASJE” vdekja e Michael Jackson

Mesazh nga Arjana prej Mon Jul 12, 2010 2:59 pm

Dimensione thriller po merr çështja e vdekjes së “mbretit” të pop, Michael Jackson. Autopsia tregoi se organizmi i “mbretit” kishte pranuar dozë të fortë anestezie propofol, fakt i cili i drejton Autoritetet të flasin tashmë për vrasje dhe jo vdekje të natyrshme. Nëse kjo është e vërtetë, atëhere gjërat për mjekun personal të Jackson fillojnë të vështirësohen shumë. Bëhet fjalë për Conrad Murray, personin që ishte bashkë me këngëtarin e famshëm natën fatale, për të cilin sipas njoftimeve u lëshua urdhër - hetimi në banesën e tij. Në fletë urdhër theksohet se, sipas thënieve të Murray, Jackson merrte trajtim, duke përdorur propofol për gjashtë muaj me rradhë pasi vuante nga pagjumësia. Doza e zakonshme që i kishte përcaktuar ishte 50 ml me injeksion intravenoz. Megjithatë, ai pohoi se së fundmi mundohej të reduktonte varësinë e yllit të pop nga ilaçi, duke i dhënë vetëm 25 ml. Propofol përdoret ekskluzivisht si anestezi spitalore, dhe zbulimi i niveleve vdekjeprurëse në organizmin e Jackson, dëshmon se Murray përgjegjësohet për vdekjen e këngëtarit, i cili tashmë përballet me akuzat për vrasje.
avatar
Arjana
Homie
Homie

Numri i postimeve : 233
PIKE : 437
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 12/07/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi