Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Koncert i Kostner në Madrid

Shko poshtë

Koncert i Kostner në Madrid

Mesazh nga No.i.d prej Wed Jul 14, 2010 10:23 am

Koncert i Kostner në Madrid


Njihet si aktori sharmant i ekranit të Hollywoodit, por njihet dhe si këngëtar mjaft i dashur i zhanrit ‘country’, e madje jo vetëm për amerikanët. Bëhet fjalë për Kevin Costner i cili ka përfunduar mbrëmë me sukses të plotë koncertin e tij në Madrid.
Adhuruesit spanjollë kanë përshëndetur këngëtarin dhe aktorin e mirënjohur, i cili së bashku me grupin e tij “Modern West”, kanë interpretuar këngë, për të cilat ai vetë thotë se i përkasin "Rrokut perëndimor amerikan".
Ylli i kinemasë amerikane, thotë se ishte bashkëshortja e tij ajo, e cila e ka qenë shtysa kryesore për organizmin e një turneu të tillë.
"Ajo më ka thënë gjithmonë se unë dukem kaq i lumtur kur interpretoj në kitarë, por nuk ia kam vënë veshin për një kohë të gjatë, deri sa erdhi një ditë kur interpretova përpara publikut dhe u duk se i pëlqeva atij", thotë Costner.
CD-të me këngët e turit të tij të fundit në Spanjë del në treg nesër. Ndërkaq turneu i tij vazhdon me koncertet në Barcelonë e më tej në disa vende të tjera të Evropës veriore. /
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi