Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

LUTFI HAZIRI: Një djalë, amanet nga Presidenti Rugova...

Shko poshtë

LUTFI HAZIRI: Një djalë, amanet nga Presidenti Rugova...

Mesazh nga No.i.d prej Wed Jul 14, 2010 10:43 am

Lutfi Haziri është emër i përveçëm i skenës politike kosovare. Ai nuk e ka vetëm lyerjen e flokëve me “gell” si veçori që e dallojnë nga të tjerët, edhe pse miqtë e tij të afërm e thërrasin me dy emra përkëdhelës “Luta dhe Gelli”.
Në politikë ka hyrë fare i ri, madje me një imazh krejt ndryshe. Ka mbajtur flokë të gjata por ka marrë pjesë edhe në ushtrimet ushtarake në Shqipëri më vitin 1992 me grupin e dytë të të rinjve shqiptarë që u dërguan në Shqipëri për ushtrime ushtarake.

Lutfi Haziri, Luta apo ‘Gelli’ është politikani më i afërt dhe më i hapur për media. Ai e qon telefonin edhe në gjysmë të natës, natyrisht nëse në atë kohë nuk “rrotullon” ndonjë gotë me verë apo nëse është tepër i lodhur dhe nëse është i tretur në “botën e ëndrrave”.

Në intervistën për Telegrafi.com, flet edhe lideri politik Lutfi Haziri, edhe Luta edhe ‘Gelli’, për herë të parë, për detaje të politikës, për burgosjen e tij (nuk e ka përmendur asnjëherë deri më tash këtë fakt) për vonesat në shtëpi, për dashurinë ndaj Mikes (bashkëshortes së tij Myrvete Bajramit) për tri vajzat, për amanetin e presidentit Rugova që ta ketë edhe një djalë dhe për shumë çka tjetër.
Pse keni hyrë në politikë, për ambicie karriere apo krejt rastësisht, si aktivist i LDK-së?
L.Haziri: Në politikë kam hyrë më 4 mars të vitit 1990 si 19 vjeçar. Kam hyrë në rezistencë politike për të drejtat e popullit dhe kjo ka qenë thjeshtë rastësi me mundësinë që më është ofruar përmes
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi