Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Volvo V70 e S80 emetojnë CO2 më pak se

Shko poshtë

Volvo V70 e S80 emetojnë CO2 më pak se

Mesazh nga besa krasniqi prej Wed Aug 04, 2010 10:25 pm

Prodhuesi Volvo tani u ofron blerësve të vet modelet V70 e S80 me motorë me naftë emetimi i CO2 i të cilëve është vetëm 119 gramë për kilometër.

Shenja dalluese Volvo DRIVe është e rezervuar për automjetet të cilat në klasat e veta ofrojnë performansat më të mira ekologjike. Përveç dy modeleve të përmendura këtë shenjë e bartin edhe modelet C30 (99 g/km), S40 (104 g/km) e V50 (104 g/km).

Zvogëlimi i shpenzimit mesatar nga 4.9 l/100 km në 4.5 l/100 km do të thotë se nëse vozitësi brenda vitit i kalon 15.000 kilometra, do të arrij të kursejë 60 litra naftë në vit.
avatar
besa krasniqi
Homie
Homie

Numri i postimeve : 299
PIKE : 570
Popullariteti Popullariteti : 0
Data e regjistrimit : 04/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi