Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Trëndafili i kuq

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko poshtë

Re: Trëndafili i kuq

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:38 pm

Bota ime

E pastert e sinqert e vertete
cdo here kesisoj dhe pike,
jo se nuk gabova ne jete
...gabimin e ndeshkova me ,,kamzhik''.

Kjo bote ka pak banore
te futesh aty duhet leje shume fish,
se si fshikullohet brishtesia me dore
kam pare e do shoh serish.

Eshte ndryshe kjo bote e pranoj
po eshte po cdo here strikt,
nga jashte duket vrazhde eshte mburoj
brenda me kujdes ledhatohet nje shpirt.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Trëndafili i kuq

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:39 pm

KESHTU DUA UNE

Kur doja te vdisja
nga deshperimi,
per ndihme therrisja
se nuk kish bardhesi agimi.

Njerezite thonin
aq shume mos vuaj,
them se nuk kuptonin
se dikush s'di te luaj.

Tash nga gezimi
dua te fluturoj,
koment prape njerezimi
eshte keq kesisoj.

Duhet kamuflazhe
njerezimi te kenaqet,
mua me pelqen ai mesazh
ku e verteta perhere shfaqet.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Trëndafili i kuq

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:39 pm

Gjyshja ime

Nga jeta e jetuar
ne tre regjime,
gjithmone me ka keshillur
kujdes zemra ime.

Me shtet uje e zjarre
kur mos luaj,
se tmerr kam pare
hovin s'ka kush tua shuaj.

Kish fatkeqesi
gjyshja ime e mjere,
djem e vajza lindi
zoti djemte ja merre.


Ish larg lumturia
nga shpirti i saj,
e pakuptimte fatkeqesia
qe njeriu ta mbaj.

Kjo zemer bujare
kur nuk eshte ankuar,
por ish krenare
as pe nuk ka leshuar.

Me del para syve
e moshuar por ne dore,
femijet e kojshive
mbante ne kraheror.

E kish niper e mbesa
ti numerosh s'jane pak,
por pandare ish ankese
femi i djalit eshte konak.

S'te pash te derdhje lot
per te luftuar kishe deshire,
por edhe vuajtja ish e kot
gjyshe zemer mire.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Trëndafili i kuq

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:39 pm

Fol nje fjale

C'ke qe je deshperuar
dukesh sikur ke det,
ne syrine e mjegulluar
pse me goje nuk flete?

Hapja portat syrite
zemra le te shperrthej,
brenda kur ulerite
fuqite do te ti rrembej.

Se di pse s'me ze bese
me thuaj mua nje fjale,
do te fal shume shprese
dhimbja do te te dal.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Trëndafili i kuq

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:39 pm

Nje pyetje kam

Te sotmen jeto eshte e vertete
zemra shpesh urdheron,
por a eshte nje dite kjo jete
e shkeputur vetem a funksionon?

Se e tasmja e jetuar
nese te preku e te ngacmoj,
amnezi a duhet pesuar
qe shpirti me mos ta deshiroj?

Mengjesi i ri a eshte start
apo vazhdim i dites dje,
cili eshte rregull i arte
e gjeti kush mbi kete dhe?
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Trëndafili i kuq

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:40 pm

Pritja

Shpirt dermuar plagosur
ec perditshmerive mjerim,
nga zvaritja kembe gjakosur
me dhembje vazhdoj cdo agim.

Ndoshta neser mire do jete
per te shtyre ditet shpresen therrase,
por ashpersia e te nesermes me vret
dua fatin me grusht ta godas.

Ti tregoj se une jam ketu
egzistoj dhe e dua prane,
c'eshte kjo jete pa su gezu
zemra me ndjenja te thella oqean.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Trëndafili i kuq

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:40 pm

Mangesi e trishtuar

Askush me nuk me pyet
mos ka gje te re,
ua ndalova kete gje vete
pergjejga me fut ne dhe.

Qe nje jete bashk jemi
kalonim ditet ne harmoni,
e deshem shume nje femi
sa qe deshira u be agoni.

Vitet si numerojme me
u bene njezete me duket,
ne nuk bejme me ze
shpresa ngadal po zhduket.

U be gje normale kjo
bota e jeton jeten e vet,
mua me dielli nuk me ngroh
vetem mi rendon supet.

Femiu horizonte hap
i fal jete, jeten rinon,
kete realitet se kam kap
eshte mangesi qe me trishton.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Trëndafili i kuq

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:40 pm

Derisa ec qiellit me re

Qielli me re te perhimta
jeta ime qe kur per vete di,
une si rreze rrugeve te vrimta
...perpiqem te kaloj te prek lumturi.

Luftetatare e shpates nuk jam
nje hap e bej por jo ne pafundesi,
reve u duhen plumbat te bejne bam
e une stepem si nje femi.

Derisa ec qiellit re plote
pyetem pse nje dere nuk hapet vete,
ndoshta tjerat rrezohen si dominot
por per kete fati ne anen time duhet te jete.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Trëndafili i kuq

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:40 pm

Per ta mbajtur ne mend

Me erdhi te qaj
por nuk qava se me erdhi inat,
dy tre pika nuk munda ti mbaj
mos vetes i thash ,jo per kohe te ngrate.

Asaj i duhet pune per te dal nga shtepia
une e kisha dashuri ne jete,
asaj per liber se besoj i djeg brendia
mua ne ndodh gjume bej mbi flet.

Ajo librat do i rendis ne raft
une do i lexoja te gjitha me rend,
ndoshta nuk duhet te jete e afte
se veshtire kuptohet ky qytet.

Ku dasma eshte eveniment
ne cdo hap sheh pa kulture,
eshte gabim qe e bej kete koment
por e bej te mos e harroj kurre.

Ju qe shitet e blet
qe u morret vesh paturpsisht,
per ferr ju duhet nje bilete
s'vleni gje them perfundimisht.

Se di pse gjaku me thirri
treqind vjet shkova ne kohe,
trualline jua fali shpirt mire
amaneti su pa se shoh.

Trualli ju dha fame
mua vetem buken e gojes ma morret,
se per ate qe doni qe quhet name
nga loja nuk me nxorret.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Trëndafili i kuq

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:40 pm

Deshiroj

Mos te ishte vdekja
s'do te kisha jetuar
ishte dikur.

Ndryshova nga perpjekja
pranvera t' me gezoj ka filluar
u bera e lumtur.

Te rilind deshira filloi
te shumohen si barisht
u ketheva ne fillim.

Dikur deshira vuajtje krijoi
por sot cuditerisht
vuajtja pesoi ndryshim.

Vuajta u shenderrua
ne rrufe
sekonda munuta ik.

Deshiroj jeten ta dua
te bukuren mbi dhe
dhe nga vdekja te kem frike.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Trëndafili i kuq

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:41 pm

ENDRRA E VARROSUR

Keto dite endrra me vdiq
nje cast me ka fundos,
edhe pse e dija nuk ish sihariq
e kisha veshtire me varros.

Idea erdhi me mire me serb them
se e di kend e ke armik,
tani ja jep voten dhe behesh me dileme
se ta fute ne shpine thike.

Jep vende te punes
si ti kish lene baba saraj,
sheh pertej hundes ?
kupton se kjo eshte e huaj?

Degjova nje franqez te thote
te mos japesh voten eshte krim,
dola e ta dhash ty por sot
them ketu me dhene vote eshte nenqmim.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Trëndafili i kuq

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:41 pm

Rruga

Doja te dija nder shekuj
mbi kete rruge kush ka kaluar,
por s'me dilnin imazhe as tinguj
edhe pse jam munduar.

Nga deshira nuk munda te ik
edhe pse ndoshta keq do ti vesh,
mbrendine e shtepise kam frike
do ti ve mendafshe e duhet lesh.

Por njejt eshte prere kerthiza
dhe ka dal dhembi i pare,
njejt ka pesuar kriza
zemra nga deshira e vrare.

Njejt gjumin e kane bere
njejt shpirt i ndjeshem e i eger,
do kene qepur me gjilpere
dhe do kene deshiruar te bukuren femer.

Ecje te lirshme e te llastuar
si ndodh zakonisht kur je femi,
te kerusur kur je i moshuar
ndryshe nuk mund te jete e di.

Dasmore perplot gezim
kete rruge do te kene zene,
por rruges do ti kene bere nderim
se nga e njejta te kalosh nuk bene.

Edhe per te fundit here
me percjedhje drejt varrit i kane quar,
dhembje njet kane ndier
gjithmone mbi kete rruge kaluar.

Xhaxhai nje mbremje pa drita
tha;-nje nene qe djalin ja vrane dikur
deshiren qe kish nuk e prita
hasmi ne kete rruge mos te kaloj kurre.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Trëndafili i kuq

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:41 pm

Endrra e nje nene

Mbi dhjete vjet ne gjume
nje nene mundohet shume,
i vie djali e i thote;
- si eshte Kosova sot ?

Pyetjet i vijne me rradhe
se eshte mbushur mall,
- nene ne dhe armiku ketu
shpirti mu ka ngushtu.

Afer gjyshit po te isha
shume kenaqesi do kisha,
do te shikoja bukuri
qe ju solli e shtrenjta liri.

E ti nene do me vie cdo dite
do me ipje rreze drite,
do zgjatnim duart si me pare
ti mbi, e une nen varr.

Zhytet ne te thelline hon
por s'ka kush e ndihmon,
kete nene qe endrren ta tret
varrin e djalit afer ta kete.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Trëndafili i kuq

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:42 pm

MISS shemtira

Nje shemtire ne trup, e tru,
enderrr syhapur shikoi,
tha;- te jem MISS dua
babit deshiren ja tregoi.

E babi pasanik
ja plotesoi deshiren e rradhes,
xhani im; - bej gjume pa frike
do zgjidhet lehte kjo perralle.

Dy fije peri ka levize
skena me, u be gati,
per cudi kish surprize
se edhe duartdokitje pati.

Si mos te kete do thuash ti
cdo gje paguhet ne jete,
c'jane ato miza bukuri
te shkilen eshte lezet.

Paraja triumfatore
edhe pak lavdi, mori,
une si spektatore
pyeta; - o zot cfare ndodhi?

Esell nga gjumi zgjuar
shoh MISSIN - in veten se mbaj,
po mire ke fituar
perveq kurores, cdo besh pastaj?

22 7 2010
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Trëndafili i kuq

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:42 pm

Copeza dhimbjeje

Nene! - skutave te gremines
endet shpirti yt,
nuk je me zonje e shpines
.fjala shpesh, te mbetet ne fyt.

Se ne mushkeri ke pak fryme
mezi flet ne telefon,
pyetjes sime; - biseden pse e ndale?
me dhe shikimin qe loton.

Infuzioni, sot s'me beri mire
ne agoni komentoje,
se edhe pese ore para fundit fatal
jeten ende e doje.

Trupine e bere akull
desha ta mbuloj me kujdes,
tezja ma shtrengoi doren me vrull
tha; - rri qete, ajo po vdes!

Dhembja e tmerrshme
ne ate cast iku,
nuk kish me ke te mundonte
tash me nje jete fiku.

Muajin e fundit fjeti
permbys, asnje sekonde rehat,
ne kete cast qetesi gjeti
u shtri, gjere e gjate.

23 7 2010.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Trëndafili i kuq

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:42 pm

Duke pritur pagen mujore

Une, jam familjare
sinqerisht ju them,
...kam familje krenare
burrin, dhe dy djem.

Por, kjo nuk mjafton
se 120 euro page mujore,
krenarine ta shkel, te poshterson
skamja te kap per dore.

E, ne vallen e skamjes
te jesh, eshte mjerim,
nuk jetojme jeten
por pandare, jemi ne numerim.

- Edhe pese dite, i pari
deri te i pari, duro!
me te parine, te blejme
keshtu eshte ,gjithmone.

Eshte prezente, veresia
por, me shume kujdes,
marrim c'na duhet patjeter
edhe shitesi, te parine e pret.

Kjo jete, duhet jetuar
edhe pagen duke pritur,
por perhere, me ka ashpersuar
dhembjen me shume me ka rritur.

Se njerezite, varferine ,
si smundje e shikojne,
ta shtojne merzine
se te perqeshin, e nenqmojne.

25 7 2010
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Trëndafili i kuq

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:42 pm

Cdo gje, gjeta ketu

Cdo gje, gjeta ketu
me ardhjen time, ne jete,
e para ,me priti vdekja
...ma mori babane, me beri jetime.

Isha femi, dhe nuk di
dhembje te forta, a kisha?
por vdekja, u be anetari i ri
perhere, rreth vetes e shihja.

Jeten e merrja hapur
gracka kish cdo kund,
pas ndonjeres jam kapur
duke rene ,ne pus pa fund.

Edhe dashurine, ketu gjeta
i beri zemres mire,
kur kuptova se ka kethetra
ika, e lash , nuk desha meshire.

Thasheshene, nderkembeza, intriga,
cdo gje, gjeta ketu,
nga keto, me kaplonte frika
shpesh, nuk doja me jetu.

Jam nxenese per njesh
asgje nga keto, s'kam pervetesuar,
vetem te mbrohem per cudi
jeta me ka mesuar.

Cdo gje ketu gjeta
dhembje, vuajtje, trishtim,
une, po kjo mbeta
e lidhur pas te vertetes, pa mbarim.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Trëndafili i kuq

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:42 pm

Pleqeri normale

Cdo dite, hapi i behet me i rend
rruge e rrafshte, breg eshte be,
kariken ja lene ne oborr ne nje vend
...per krahe kapur, te ulet e vene.

E vite me pare, ndryshe ish
po kjo karike, por, e vendoste vete,
ne rruge fare, nje vend kish
ku sodiste, e njerez pershendeste.

Mos te flasim per vite me tej
jeta e tij ,ish maratone,
thoshte; - freskine mengjesit, t'ja rrembej
se keshtu, mbare puna te shkon!

Ka kaluar tetedhjete vjet
nje ecuri normale, kjo pleqeri,
se di.... a e don ende kete jete?
por ,nuk ka deshperim ne sy.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Trëndafili i kuq

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:43 pm

Kosova

Si njeriu kembe zbathur
leckosur, pa shenja jete,
ishte kjo enderr, nje shekull zgjatur
...por cdo zemer e barti ne vete.

Ish zjarre me hi mbuluar
ndonje shkendije merrte vrull,
shpirt trup tortuar
por zjarri su shua kurre.

Nje dite zjarri shpertheu
u derdhe edhe gjak femie,
por rrugen akmikut ja theu
tani fryne ere lirie.

Eshte rikethim te burimi
shohim veten ne gjendje normale,
mbi koke qielli eshte i yni
eshte ndjenje fenomenale.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Trëndafili i kuq

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:43 pm

Merrni pak

Merrni pak nga dhembja ime
se eshte flake, qe percellon,
sado qe e kam zemren trime
...vullkanin se perballon.

Merrni pak nga dhembja; - ju lutem!
sekonda te jem pa te, e lire,
se keshtu si ik dot, as te futem
ne fund det, as ne te tmershmen eresire.

Nga dhembja ime, merrni pak
dhembje qe ja shkaktova vetes vet,
arsye mos kerkoni aspak
me ndihmoni ta shpetoj kete jete.

28 7 2010
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Trëndafili i kuq

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:43 pm

Per te gjithe heronjte

Heroi eshte i qete si lumi
per armikun dallg deti,
si perket as gjumi
...asgje nuk ka per veti.

As buburec nuk shkel
edhe pse arme me vete mban,
por armikut perpara i del
e mban ne nishan.

Ferrit do ti kaloj permes
askush dhe asgje se ndal,
edhe pse e di se do vdes
me deshire jeten atdheut ja fal.

Eshte altruist pa fre
shokun e plagosur se le kurre,
do te sfidoj plumbat rrufe
do dalin bashk o do vdes si burr.

Dhe qellimi eshte i shenjt
deri sa te vije fitorja eshte ne front,
liri per popullin e vet
si ajo qe ka Kosova sot.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Trëndafili i kuq

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:43 pm

Autostrada

Eshte e bukur autostrada
syrite shpirtite mire i bene,
e lemuar si pomada
...duket si ylber e hene.

Autostrada ka ne bote
me te shtrenjta mund te jene,
por si kjo qe zgjon gezim e lot
se besoj se sot diku gjen.

Njezet vjete me pare
me gjithe mend e them
mendoja s'dijne te duhen shiptaret
se kisha dileme.

Autostrada ishte kusht
por duhen edhe kushte tjera,
te kaluares ti japim grusht
te vije edhe per ne vera.

Eshte e bukur autostrada
ka hijeshi kombtare,
eshte pikenisje yje
epicender e botes shqiptare.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Trëndafili i kuq

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 4:43 pm

Varrezat e deshmoreve

Udhetoja per Prizren
varrezat e deshmoreve pash,
me zgjoj ndjenja ky vend
po perse i rrethuar thash ?

Mendova gjate dhe jam bind
se ka nje simbolike
s'ka vend per gjeneraten qe do te lind
se me kur s'do te kete armik.

Shpirt vogel si jam prape
se duroja nxehtesine ne autobus,
duhet te kene shume vape
per nje druhije si nuk u kujtua kush?

E dashmori ku pyet
per kete nxehtesi qe bene mire,
ai shijoj nxehtesi qe vret
e beri me gjithe deshire.

Cdo varr nje histori
nje foto nje fytyre plote jete,
qe per dashuri te atdheut
u flijua edhe pse e deshi kete jete.

Me mermer zbukuruar
me lule e kurora pa mbarim,
perjetesisht duke pushuar
deshmoret e vendit tim.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Trëndafili i kuq

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi