Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Dialer....

Shko poshtë

Dialer....

Mesazh nga Linddt prej Thu Jun 30, 2011 10:29 pm

Një dialer apo një Web dialer është një program i cili është në gjendje ta kompozoj apo ta thërras një numër telefoni të mbi taksuar apo special (çmimi i thirrjes për minutë është shumë i lartë) qëllimi i të cilit është që autori i programit të fitoj para me atë thirje.
Shumica e këtyre programeve funksionojnë me modem analogjik (RTC) e nuk funksionojnë me kabel, DSL apo ADSL.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi