Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

GNOME...

Shko poshtë

GNOME...

Mesazh nga Linddt prej Thu Jun 30, 2011 10:34 pm

Gnome: GNU-Desktop kompatibel me sistemin operativ Unix.
GNOME [gnəʊm] (GNU Network Object Model Environment) është një softuer i lirë dhe është pjesë e projektit GNU, qëllimi i të cilit është t’u afrojë përdoruesve dhe zhvilluesve nivelin më të lartë të kontrollit tek desktopët, programet dhe të dhënat e tyre. Gnome gjen një përdorim më të gjerë në sistemet operative Unix dhe Linux
Gjuha kompjuterike që mund të përdoret në Gnome është e pakufizuar, por më kryesoret janë C, C++, Python, Perl, Java dhe C#.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi