Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Shiv Charan, studenti me i keq ne Bote!

Shko poshtë

Shiv Charan, studenti me i keq ne Bote!

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 02, 2010 7:08 pm

Shiv Charan ka marre rezultatet e provimeve para disa ditesh duke zbuluar se ka ngelur ne te gjitha lendet pervec se ne lenden “Hindi”. Ai ka ngelur ne anglisht, ne shkenca, ne matematike etj. Gjera qe ndodhin do te thonit ju ne qofte se nuk do te ishit ne dijeni te faktit se Shiv ka 38 vjet qe ngel ne klase.

Gjithcka lindi kur Shiv vendosi te mos martohej deri kur te arrinte te kalonte te gjithe provimet. Qe atehere ai paraqitet rregullisht ne mesim dhe jep cdo vit provimet te cilat nuk ka arritur kurre t’i kaloje. Kete vit ai ka ngelur per te 38-en here. Edhe pse 74 vjecari ka vendosur t’ia dedikoje jeten e tij studimit, ai nuk ka arritur kurre te jete nje nxenes i mire.

Ai tregon se premtimi i bere ne vitin 1969 eshte e vetmja arsye qe e ben te ngule kembe ne studimet e tij dhe thote se: “Me mire te vdes sesa te mos mbaj premtimin! Do te vazhdoj keshtu deri kur te arrij te kaloj provimet, nuk ka rendesi se sa kohe do te me duhet!”.

“Per mua te kaloj provimet nuk eshte vetem nje kenaqesi personale, por kjo do te me hape dyert drejt marteses.”

“Kete vit nuk me ka ecur edhe aq keq” - vazhdon ai - “sepse nje lende e kam kaluar. Problemi im mbetet matematika, e cila me ul mesataren!”

Nga rezultatet shkollore te Shiv mund te konfirmojme me bindje se ai eshte studenti me i keq ne Bote. Shpresojme t’ia arrije qellimit!
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi