Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Noizy - Kadale Kadale

Shko poshtë

Noizy - Kadale Kadale

Mesazh nga No.i.d prej Sat Jul 03, 2010 10:08 am

Noizy
- Kadale Kadal

Noizy:Rap x2


You know that i keep it gangsta

i keep it gangsta all the time

couse when you hear whats 'gonne up here

should know that Noizy back around around around


edhe nji tjeter,edhe nji bit,

edhe nji veper te gjall,edhe nji hit,

edhe nji klab ku krejt femnat jon tu desh,

edhe nji nat OTR con venin pesh

edhe nji here zoni im deperton,

emri jon permendet trupi kokra kokra tbon

ma mer menja se ktu ka dashni,

ce ku osht dera nuk ka vend per inatgji


kadale kadale i hymi krejt ksaj valle,

kosov shqipni moj zemer o ku ku ti krej i kalle,

tash merre qet e qet dridh trupin leht e leht,

mos um prekt n'tela se ky tipi asht i m'preht,


noshta - ty nuk ta ni sonte - ti don me piiiiii,

sonte po ta them moj ciko se po du me t'....

merri shoqet tuja ti marri shokt e mi

shadow, blazer,gjino noizy edhe mali g


a a un t'boj me kesh a a un t'shti me u desh,

kush na ka inati un e nxjerr perjasht prej veshes,

asht otr'i me kuroren krejt prej ari, (thuja shpejt)

kush na ka inatin t'vi t'na kapi prej ...


ahhh kush e tha qat fjal kto cunat jan rrugaça

mos rri me ato moj te keqen mami ato cunat jan palaca,

mo bree ja fute kot kqyr se po t'vjen era

sepse - cikat e mamit zemer vdesin per gangsterra


ref 2 { kadale kadale hini krejt ne valle,

na jem mbretnia pse kujton se sen na nale,

kadale kadale smoking mariuhana,

na jem pidh some se keshtu na ka bo nana hey


po ja mar veq me qef dhe po ja dhom me qef hee,

hym nklap gjith me qef dhe gjithmon na rrina ncep,

nuk preferojm teket,kshu qe shkon na sill shishet,

se un 180 grad me ta dhan firmen te xhinset,

pak si chuta,cepet e buta,krejt i shkojn permas i boni krejt huta!

kqyr bur nuk jom tu mbur,femnat na vin reth edhe pse sjau lypim
kurr,


Mali G


femnat reth e qark please bitches just shut up

OTR in da club,jo englis jo ne rap,

Mali g ,soni edhe NOIZY OTR,

marin femnat permas veti,OTR do i marri mar

e di qe spo tpelqen, ke qef ne kon n'venin tem

inatcor krejt i cmend,OTR jan bo problem,

boll e majte ciken se o ka vjen ka na,

osht ka t'vret ne zemer po nuk ke qka me ba,

hik shoku hik mos mu shit sikur nevrik o,

OTR tpresin nthika, lidhi lidhsat me vrap ik o,

io sono shqiptar,o me rrob shpie sjom tut rejt,

ti je i pavlefshem une jom i shtrejt,

ti flet per burgagji une kom jetu at jete,

mo se bohet fjale per gangsta une jam shembull ma i drejt,

u lodhen do repera tu ma lyp sahatin,

lofsh mu boll bur se na cave trapin yoo


NOIZY


ref 2 { kadale kadale hini krejt ne valle,

na jem mbretri pse kujton se sen na nale,

kadale kadale smoking mariuhana,

na jem pidh some se keshtu na ka ba nana heyNOIZY


i thom hapma mikrofonin,tja qesim flaken,

ama dhe shkrepsen ta kallim krej cigaren , tshtshhh,

ktheje venin terr,gishtin e mesit kush e nin veten gangster,

ku me dit qka tgjen direkt komplet,dmth se une jam perfekt,

ti munohesh me kuptu se qka thom,

po ti smun se une foli indirekt,

e ndroj f f flouin,sa her qe i ndroj qorapet,

e kta tjeret krejt per k k k le tem kapin,

ti hajde provokojna,repin e shipnis,

si le alarm i kena krismen e alltis,

plot videoklipe,krejt jan bo boksiera,

NOIZY hyn te dera boksierve i vika era,

shqipe mfal se t'thom se un jam realiteti,

mbreti i kejt shqipeve qe i ka ran gurbeti,

per femna nuk ma nin,ky tipi zbjen ndashni

e vetmja femen qe du eshte nonen qe kom n'shpi aaa

aaaa ee aaaa oooo aaaa ee aaaa ooo...when i ride to the streets ??????????

when i ride to the hood me i tell em whats good otr ????? come and
get ya food
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi